Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “yer” yahut “iş” demeına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet işlemlerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak kucakin kullanılmaya saksılandı. Bu görevliler, örneğin devlet daireleri yahut kiliselerde çeşitli işlemlerle mesul olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda mevcut rastgele bir kişâlâ tanımlamak kucakin kullanılmaya saksılandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi çoklukla hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda mevcut kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak kucakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, söz resmi yahut yetkili bir konumda mevcut rastgele bir kişâlâ tanımlamak kucakin kullanılmaya saksılamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO
https://denizliwebtasarimseo.name.tr/ https://halimagazasi.name.tr/ http://devrensatilik.name.tr/ https://androidios.name.tr/ https://santiyesefi.name.tr/ iqos sigara
puff bar elektronik sigara
takipci satin al