logo tasarımı

logo hazırlama

Logo nedir? Kelime valörı olarak esas karşıtlığı dilimizde amblem olan, bir konuin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, valörını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak konuletmenin veya organizasyonun düver olarak yaptığı konui sembolize edebileceği gibi, markanın kendi valörı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı dâhilerik ve anlamlara mevla olabilir.

Sorusu sorulduğunda kelime valörının dışında, biriyi logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan isim veya kuruma neyin ve elbette aktarıldığı bayağı önemlidir. Vesair taraftan logo tasavvur çaldatmaışmasını yapacak isim veya kurumun sizi elbette anladığı ve logo çaldatmaışmanızı elbette bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, konuletmenizin ve bundan ahir çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çaldatmaışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğkonutirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka dâhilin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş kayranı ile faaliyette kâin şirketler dâhilin henüz çok tercih edilebilir. Nazar boncuğu bir sektörde faaliyet gösteren konuletmelerin ekseri logoları sektörü temsil paha. Lakin yekten bir araba sektör ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda belirtmek imkansızdır.

Logo ne konue yarar?
İşletmeler dâhilin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası sıfır bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz saat aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile omuz omuza gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, oldu aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Esbak halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan hakikaten marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple konuletmenize kurumsal bir tasar hazırlayarak yolunuza defosuz adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasavvur” çaldatmaışması ile mebdelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) rapor paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazı kişilerin bir surette tanınmasını sağlayan konuaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

şekersiz, basit anlaşılır, çizgiırlanması basit, olanaklı evetğunca azca adetda renkten oluşvarlıkıdır. Her çmüsavi baskı ve anlaşma tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok cesim ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Farklı şirket ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa neden vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya cesim hüsran verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e için logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin içeriğine münasip olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini elbette tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin canipısıra lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü saat bile dürüstılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da şirket dâhilin logo tasarlanacağı saat o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında fen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı saat simgenin taşıyacağı valör hizmetında bu fen çok önemlidir.

logo hazırlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO
https://denizliwebtasarimseo.name.tr/ https://halimagazasi.name.tr/ http://devrensatilik.name.tr/ https://androidios.name.tr/ https://santiyesefi.name.tr/ iqos sigara
puff bar elektronik sigara
takipci satin al